Projekte

gjithsej: 7 | shfaqen: 1 - 7

Shoqata “Tradita” organizoi Manifestimin kulturor “Lidhja na Bashkon”

  10.06.2016 - Shoqata për kulturë dhe art “Tradita” nga Tetova, më 10 qershor 2016, në  amfiteatrin e Fakultetit të Arteve të Universitetit  të Tetovës, e
Më tepër

Shoqata për kulturë dhe art ,,Tradita” nga Tetova e shënoi tetëdhjetë vjetorin e lindjes së shkrimtarit Ismail Kadare

image
28.01.2016 - Shoqata për Kulturë dhe Art ,,Tradita” nga Tetova,  me një orë letrare e shënoi tetëdhjetë vjetorin e lindjes ...
Më tepër

Shoqata ,,Tradita” organizoi tryezë të rrumbullakët për veprimtarinë e Radio Tetovës

image
31. 10. 2015 Shoqata për kulturë dhe art ,,Tradita”, në hapësirat e Kuvendit komunal të Tetovës, organizoi Tryezën e rrumbullakët, ...
Më tepër

Shoqata ,,Tradita” nga Tetova i përkujtoi Nolin, Gurakuqin dhe Konicën

image
27.03.2015 -Shoqata për kulturë dhe art ,,Tradita”, organizoi Akademinë përkujtimore kushtuar kolosëve të kombit: Fan Noli, Luigj Gurakuqi dhe Faik ...
Më tepër

Shoqata ,,Tradita” e shënoi përvjetorin e Lidhjes së Prizrenit

image
10.06.2015 - Shoqata për kulturë dhe art ,,Tradita”, e shënoi 137 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit. Për nder të këtij ...
Më tepër

Shoqata ,,Tradita” organizoi konferencë shkencore për veprimtarinë arsimore dhe shkencore të profesor Ali Vishkos

image
08.10.2014 - Shoqata për kulturë dhe art ,,Tradita” nga Tetova, organizoi konferencë shkencore me temë: “Veprimtaria arsimore dhe shkencore e Prof. ...
Më tepër

Shoqata për kulturë dhe art ,,Tradita” e shënoi 136 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

image
10.06.2014 - Me rastin e 136 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, Shoqata për kulturë dhe art “Tradita” nga Tetova organizoi ...
Më tepër
gjithsej: 7 | shfaqen: 1 - 7
OPINION
image

STUDIM / Bashkimi kombëtar shqiptar sfidë serioze për diplomacinë e Fuqive të Mëdha

Ky punim shkencor është prezantuar në Konferencën shkencore me temë: “LIDHJA SHQIPTARE E PRIZRENIT DHE ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

38 vjet nga ndarja e çmimit Nobel për Nënë Terezën

38 vite më parë, më 17 tetor 1979, humanistja më e madhe në botë me ...
 Më tepër
image

Film në Londër dedikuar sopranos Ermonela Jaho

Opera Mbretërore e Londrës do të nis xhirimet për një film dokumentar për sopranon shqiptare ...
 Më tepër