Fillimi | Personazhe

Personazhe

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 81 - 90
image

Afërdita Dreshaj: Po bëj këngë të re, jam ‘single’

Modelja dhe show girl-i Afërdita Dreshaj deklaroi se është duke punuar në këngën e saj të re. Bukuroshja, e cila njihet si një prej modeleve më
Më tepër

Familjarët kërkojnë mbështetje për rivarrimin e eshtrave të Isa Boletinit

image
”30 qershori është datë historike për neve si familje por edhe për të gjithë shqiptarët. Kjo është dita kur ne ...
Më tepër

Pallati Elize fshin gjurmët e Valerie Trierweille

image
Ish-e dashura e lënduar e Francois Hollande ka nisur një vizitë bamirësie në Indi. Valerie Trierëeiler u prit nga gazetarë ...
Më tepër

Shqiptarja e parë që punon si pedagoge në “Yalle University”

image
Valentina Ivezaj është shqiptarja e parë që arriti të punësohet në një nga universitetet më të mira në SHBA. Ajo ...
Më tepër

Ndahet nga jeta mjeshtri i klarinetës, Laver Bariu

image
Mjeshtri i madh la gjurmët e tij edhe në kinematografi, pasi në vitin 1977 interpretoi dhe regjistroi të gjithë materialet ...
Më tepër

Vitet për Diellzën, janë vetëm numra

image
Diellza Kolgeci, festoi ditëlindjen e 36-të..... ...
Më tepër

Don Dominik Qerimi në Librin e Ginisit

image
Autoritetet e Librit të Ginisit kanë certifikuar veprën gjigante “Mozaiku i Vlerave” të realizuar nga Don Dominik Qerimi. Lajmin e ...
Më tepër

Fatos Kongoli: Ndihem i ri, nuk më besohet që jam 70 vjeç

image
Shkrimtari Fatos Kongoli, një ndër autorët më të përkthyer në gjuhën e huaj, ka festuar sot, mes miqsh 70-vjetorin e ...
Më tepër

Konica siç nuk e njohim, të dhënat të reja për prindërit, motrat e vëllezërit

image
Ky shkrim me të dhëna e dëshmi mjaft interesante e panjohura rreth Faik Konicës është shkruar nga Ramiz Kelmendi në ...
Më tepër

Fotografia e shqiptarit me kancelaren Merkel, më e mira e vitit

image
“Gazeta me tirazhin më të madh në Zvicër, 20 Minuten, përmes votave të lexuesve të saj ka bërë zgjedhjen e ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 81 - 90
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër