Fillimi | Personazhe

Personazhe

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 71 - 80
image

Amy sfidon ngricën

Ish-miss Britania dhe një finaliste në Miss Universin 2013, Amy Willerton tregoi linjat e saj të mrekullueshme, në një banjo të nxehtë në Alpet Zvicerane.
Më tepër

Rosela Gjylbegu, kur jetën e ndan mes Kuvendit dhe skenës

image
Rosela Gjylbegu tashmë është një emër i njohur i skenës shqiptare. Dalëngadalë, që pas daljes së parë në “Ethet e ...
Më tepër

Mira Meksi: Franca, ajo që “kujdeset” për shkrimtarët shqiptarë

image
Pas ribotimeve të shumta nga botimi i tij i parë në vitin 2009, dhe vlerësimit nga “Ballkanika 2010” si “ ...
Më tepër

Obama mirënjohës, letër shqiptares Ermira Babamusta

image
Ermira Babamusta është një vajzë që me ndihmën e fatit, por më shumë të vullnetit të saj, u radhit në ...
Më tepër

Ndahet nga jeta Artistja e Madhe, Vaçe Zela. Amaneti: Dua të prehem në Atdhe

image
Shuhet artistja e madhe e skenës shqiptare, Vace Zela. Këngëtarja ndërroi jetë sot rreth orës 01:00 në moshën 74 –vjecare pas ...
Më tepër

Ndalon violina e Ibrahim Madhit

Mjeshtri i madh i violinës, Ibrahim Madhi, ka ndërruar jetë dje në moshën 68-vjeçare. Ikja e tij nga jeta është ...
Më tepër

Nora, një këngë më ndryshe

image
 Nora Istrefi, Mimoza Shkodra dhe Visar Shala (nga ish-grupi “Skills”) janë bashkuar për herë të parë për të sjellë një ...
Më tepër

E gatshme për ta përfaqësuar Gjermaninë në “Eurovision”

image
Blogu për “Eurovision Song Contest” në Gjermani, e ka përzgjedhur këngën e Dafina Kastratit në mesin e tri këngëve më ...
Më tepër

Ermira Mehmeti:JU FALËMNDERIT

image
Më thanë që është më mirë që të mos reagoj dhe të mos flas [më] lidhur me këtë temë. Më ...
Më tepër

Nderroi jetë Prof.dr.Muhamet Pirraku

image
Sot, pas një sëmundjeje të rëndë,  në moshën 70 vjeçare, u nda nga jeta  Prof. Dr. Muhamet Pirraku. I ndjeri ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 71 - 80
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër