Fillimi | Personazhe

Personazhe

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 61 - 70
image

Morena Taraku: Zoti ma fali bukurinë

Është zgjedhur “Miss Kosova 2010”, “Miss Liberty of the World 2012", mori pjesë në “Miss Earth 2010”, ka përfaqësuar Shqipërinë në “Miss World 2012”, shijoi
Më tepër

Emina Çunmulaj, si një sirenë deti

image
Emina Çunmulaj dukej si një sirenë deti, me një fustan të bardhe, me të cilin u paraqit së fundmi. Bukuroshja ...
Më tepër

Leonora Jakupi, 20 vjet karrierë

image
Emri i saj prej 20 vjetësh është një ndër emrat më të përmendur në skenë. Shumë këngë, klipe e koncerte ...
Më tepër

Nënat e famshme dhe të guximshme

image
Derisa disa femra janë duke pritur për të krijuar kushte të përsosura për të vendosur të bëhen prindër, këto gra ...
Më tepër

Kastriot Tusha: Dueti me Elin, sa për 4 akte opera

image
Kastriot Tusha, zëri i kristaltë i muzikës lirike, rrëfen në këtë intervistë bashkëpunimin me këngëtaren Eli Fara, që përveçse një ...
Më tepër

Mirësjellja e Selena Gomez me fansat

image
Suksesi, përveç famës ka edhe ‘detyrimet’ e veta. Selena Gomez u rrethua nga fansat që i kërkonin fotografi dhe autografë ...
Më tepër

Baritoni Gëzim Myshketa bën për vete Francën

image
 Këngëtari lirik Gëzim Myshketa ka shënuar sukses të madh në një nga skenat e njohura operistike të Evropës. 32-vjeçari nga ...
Më tepër

Kadare: Kombi dhe kombëtarizmi janë motivet më të parapëlqyera sot për spekulantët e çdo ngjyre

image
Gazeta “Illyria” e New York-ut është një ndër gazetat që ju ka intervistuar më së shpeshti sa herë ka qenë ...
Më tepër

Ndahet nga jeta një prej ikonave të humorit, ‘Artist i Popullit’, Skënder Sallaku

image
Ndahet nga jeta në moshën 79-vjecare një prej ikona të humorit, z Skënder Sallaku. I konsideruar si një prej ikonave ...
Më tepër

“Gruaja në politikë, mes figurantes dhe tabelës së qitjes”

image
Intervistë me Grida Dumën, ish-zëvendës ministren e Integrimit dhe pretendenten për zërin e dytë të opozitës. Rrëfen fëmijërinë e saj, ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 61 - 70
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër