Fillimi | Personazhe

Personazhe

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 156 | shfaqen: 51 - 60
image

Margarita Xhepa feston 80-vjetorin e lindjes

Sytë e kaltër të Margarita Xhepës janë bërë edhe më të bukur dje në ditëlindjen e saj. E qetë, buzagaz dhe gjithë vëmendje e dashuri
Më tepër

Historiania amerikane: Antipatia e grekëve për Ali Pashën, më intrigoi për biografinë

image
Pas vitesh studimi, kërkimi në arkiva e dokumente të rralla mbi jetën dhe veprimtarinë e Ali Pashë Tepelenës, Katherine E. ...
Më tepër

Emina në ekranet gjigante në Las Vegas-it

image
Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj, ka filluar të ketë suksese të paparashikuara në Amerikë. ...
Më tepër

Lori tani vjen me një baladë

image
Pas hitit “Neve po na rrihet”, këngëtarja Loreta Kaçka vjen me projektin e ri, një baladë që mban titullin “Ndahen ...
Më tepër

Shotë Galica, një Zhan d’Ark shqiptare

image
Në rrjedhën e kohërave historike, që nga Antikiteti e deri në ditët tona, janë të rralla rastet si ai i ...
Më tepër

Filozofi Heidegger dhe nacionalsocializmi

image
Martin Heidegger (1889-1976) vlerësohet si një nga filozofët gjermanë më me influencë të shekullit të 20-të. Por ai ka qenë ...
Më tepër

Ryva Kajtazi: Më pëlqeu kënga “Shqiptar”

image
Këngëtarja e muzikës argëtuese, Ryva Kajtazi, ka deklaruar në një intervistë së fundmi se asaj i ka pëlqyer kënga e ...
Më tepër

Adelina Ismaili: Ende mrekullohem nga gjenialiteti i Ibrahim Rugovës

image
Daljet e saja mediale janë të rralla por godasin fortë. Këngëtarja e njohur Adelina Ismaili këtë radhë kishte vendosur të ...
Më tepër

Tani yje, dikur nuk kishin shtëpi

image
Para se të bëhej e njohur, Jennifer Lopez ka qenë për pak kohë e pastrehë. Disa muaj kishte fjetur në ...
Më tepër

Sekreti i bukurisë së përhershme, Mihrije Braha

image
Këngëtarja me karrierë të bujshme në muzikën e lehtë shqiptare, tregon sekretin si ia del të mposhtë plakjen. “Është mendimi pozitiv, ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 156 | shfaqen: 51 - 60
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër