Fillimi | Personazhe

Personazhe

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 31 - 40
image

Bleta Gashi në Miss European Tourism 2014

Edhe zyrtarisht, përfaqësuesja e Kosovës për eventin e bukurisë MissEuropeanTourism 2014 i cili po mbahet në Rumani është Bleta Gashi. Bukuroshja kosovare ka marrë pjesë në
Më tepër

Myfarete Laze: Arti është kthyer në biznes, ndaj ka dhe shumë amatorë

image
Këngëtarja Myfarete Laze me zërin e saj të veçantë ka bërë për vete breza të tërë shqiptarësh, të cilët e ...
Më tepër

Gjenitë janë krijues, vizionarë dhe kuriozë

image
Si arsyetojnë? Cfarë ka prapa mendimit krijues? Përse nuk lindin më “koka” si Leonardo? Po çfarë kanë të përbashkët njerëz ...
Më tepër

Hazir Myftari, kapiteni i qetë i anijes

image
“Duhet të jesh si shpirti i kapitenit të anijes. Shpirt i qetë e i palëkundur, në mes të dallgëve të ...
Më tepër

Fan Noli, politikan, orator, poet, muzikolog dhe përkthyes i pashoq

image
Fan S.Noli u përkujtua dje me rastin e 90-vjetorit të kryesimit të qeverisë shqiptare në gjysmën e dytë të vitit ...
Më tepër

Një libër për të papërsëritshmen Vaçe

image
Një biografi për këngëtaren Vaçe Zela, shkruar nga Violeta Librazhdi Kadzadej, i kushtohet ikonës së muzikës shqiptare. “E papërsëritshmja Vaçe” ...
Më tepër

Përkujtohet Bekim Fehmiu

image
Një kafe, cigare dhe një gotë ujë, ishin vendosur në hollin e kinemasë “ABC”, në përkujtim të aktorit të madh ...
Më tepër

J.Lo tashmë shkrimtare, publikon librin në vjeshtë

image
Jennifer Lopez e kemi parë të performojë në skenë, por asnjëherë nuk e kemi menduar se edhe ajo do të ...
Më tepër

Walter Isaacson: 14 mësime lidershipi nga Steve Jobs

image
Në revistën Harvard Business Review, biografi Walter Isaacson ka shkruajtur një artikull në lidhje me “mësimet e vërtetë të lidershipit” ...
Më tepër

Maturantja nga Peja, pikturë mbi fustanin e saj

image
Jeni mësuar të dëgjoni për femra që duken tejet seksi dhe bukur për mbrëmjet e maturës, me fustane që kanë ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 31 - 40
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër