Fillimi | Personazhe

Personazhe

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 21 - 30
image

Elsa Lila, homazh për kohërat e vjetra

Pas lajmit të rikthimit në Shqipëri me kohë të plotë si trajnere në jurinë e The Voice of Albania, këngëtarja e njohur Elsa Lila, është
Më tepër

17 vjet nga vdekja e Nënë Terezës

image
Në natën e festës “E LUMJA NËNË TEREZA”, mesha ka nisur dje, në orën 18:00, duke vazhduar me adhurim me ...
Më tepër

Fotografi shqiptar drejt çmimit për fotografinë më të mirë në Londër

image
Nga 4 mijë fotografi që kanë aplikuar për çmimin “Taylor Wessing Portrait Prize”, në Londër, katër prej tyre janë përzgjedhur, ...
Më tepër

Prof. Dr. Nebi Dervishi: Historiografia shqiptare mbeti pa një historian të çmuar

image
Para pak ditësh (21 gusht 2014)u nda nga familja, nga studentët, nga kolegët, nga shokët dhe miqtë, duke i lënë ...
Më tepër

Ndërroi jetë në moshën 94-vjeçare akademiku e gjuhëtari Shaban Demiraj

image
 Ndërroi jetë në moshën 94 vjeçare, albanologu i shquar profesor Shaban Demiraj. Profesor Shaban Demiraj, lindi në Vlorë, por për ...
Më tepër

200-vjetori i De Radës

image
Java e dytë e Seminarit Ndërkombëtar të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës shqiptare u hap me ligjëratën e mbajtur ditën e ...
Më tepër

Në USHT u mbajt mbledhje komemorative për Prof. Dr. Fejzulla Shabanin

image
Pas ndarjes nga jeta të Prof. Dr. Fejzulla Shabanit, sot në Universitetin Shtetëror të Tetovës, me një mbledhje komemorative u ...
Më tepër

Rektori i USHT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti, ngushëllon familjen Shabani

image
Profesori Fejzulla Shabani, ishte mësimdhënës i rregullt në Programin studimor të historisë në Fakultetin Filozofik të Universitetit tonë, punonjës shkencor ...
Më tepër

The National: Nëse drejtësia ekziston, Kadare duhet ta kishte marrë me kohë Nobel-in

image
Në këto kohëra të vështira për blerjen e librit, ku dominojnë thrillerat me gjuhë stereotipe dhe kujtimet e njerëzve të ...
Më tepër

Ndërroi jetë aktori i njohur Ahmet Spahiu

image
Sot në orët e hershme ka vdekur në moshën 82 vjeçare aktori veteran i skenës dhe filmit Ahmet Spahiu. Ai ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 21 - 30
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër