Fillimi | Personazhe

Personazhe

first back 11 12 13 14 15 16 next gjithsej: 155 | shfaqen: 101 - 110
image

Berisha: Angela, diva që ngriti në kulm botëror bukurine shqiptare

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i ftuari special i “Zonë e Lirë” në puntatën e fundit për vitin 2013. Ai foli lidhur me qeverinë e re,
Më tepër

Këngë të moçme për “1001 ëndrra dimri”

image
Muzika e Eda Zarit, Elina Dunit, Drin Abazit është një gërshetim i muzikës jazz me muzikën tradicionale shqiptare. Traditat e ...
Më tepër

Angela Martini: Dua një burrë shqiptar

image
Kjo është hera e parë që takohem me Angela Martinin, ndonëse intervistën e parë me të e kam bërë në ...
Më tepër

Rona Nishliu nderohet nga Rrjeti i Grave

image
Rona Nishliu është nderuar me një mirënjohje të veçantë nga Rrjeti i Grupit të Grave të Kosovës. Lajmin e ka ...
Më tepër

Shpallet argëtuesja e vitit

image
Pas titullit si femra më seksi për vitin 2013, vjen edhe një mirënjohje tjetër për aktoren Jennifer Lawrence. Në një ...
Më tepër

Valbona Selimllari fytyra më e bukur

image
Pjesa e madhe e atyre që janë përgjigjur kanë zgjedhur pikërisht Valbona Selimllarin. Thuhet shpesh në media që sa më ...
Më tepër

Edhe po e fitova festivalin, nuk pranoj të shkoj në Eurovizion

image
Kujt t’i lutem, Zonjës së Shkodrës apo ty Zot Baba Tomor, i përkasin të gjithë botës... Metropole të trishtuar, memorialë ...
Më tepër

Dhurata e vitit të ri

image
Është shumë e rëndësishme që një artist, në një treg të tillë muzikor, të menaxhohet nga njerëz të duhur si ...
Më tepër

Sopranoja Sanije Matoshi në perlat e muzikës shqiptare

image
“Asaman trëndafil çelës”, të kompozuar nga Çesk Zadeja, “Pranvera filloi me dalë”, “Mori trëndafilja e vogël” dhe “Qaj moj nano ...
Më tepër

Ditari i pazakontë, Lasgushi:Më ndihmoni, do të pushkatojnë Cucin

image
Megjithë që jam i sëmurë që prej 17 Janarit (kur ardha prej Poradeci), prapë i dhashë kurajë vetes dhe dola ...
Më tepër
first back 11 12 13 14 15 16 next gjithsej: 155 | shfaqen: 101 - 110
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër