Fillimi | Personazhe

Personazhe

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 91 - 100
image

Teatri duhet të ndryshojë shoqërinë

Laert Vasili beson se gjuha e teatrit nuk ka humbur. Pas një karriere të suksesshme si aktor dhe regjisor në vendin fqinj, Greqinë, Vasili kërkon
Më tepër

Ermonela Jaho hap sezonin e ri për vitin 2014 në Royal Opera House në Londër

image
Sopranoja Ermonela Jaho ndodhet në Londër, për të ngjitur në skenën e Royal Opera House rolin e Manon. Në një ...
Më tepër

Elda Sorra, kur Shqipëria josh më shumë sesa Hollivudi

image
Një dasmë në oborrin e shtëpisë poshtë pallatit dhe ahengu që nuk sos mund të jenë rasti më i mirë ...
Më tepër

Ana Kabashi, kosovarja që po mahnitë Tiranën

image
Ka tre vjet që shumicën e kohës në Prishtinë e ka kaluar duke iu përkushtuar artit – skulpturës, por duket ...
Më tepër

Mihrie Braha ka gjetur çelësin e suksesit

image
E përkushtuar ndaj karrierës, mbase edhe ndaj dukjes, këngëtarja Mihrie Braha po gjen çelësin e suksesit të saj. Gjatë tërë ...
Më tepër

Nexhmije Pagarusha: Shqipëria e Kosova, le të dashurohen

image
Falënderoj Zotin që i takoj këtij populli me një kulturë të lashtë, të madhe, e të mirë. Unë me çfarë ...
Më tepër

Përkujtohet 90-vjetori i Kadri Roshit

image
Dita e sotme, shënon 90 vjetorin e lindjes së Kadri Roshit, një prej kolosëve të filmit dhe teatrit shqiptar, ku ...
Më tepër

Qamili i Vogël, njeriu me vepër të madhe

image
Një epitaf me pesë vargje që gjendet në njërin prej varreve në varrezat e qytetit të Gjakovës, tregon më së ...
Më tepër

Gratë e vitit 2013

image
Ato kanë luftuar për idetë e tyre, kanë shkëlqyer me talentin, ose edhe me provokimin. Ato kanë qenë në qendër ...
Më tepër

Besa Istrefi e Albin Muqaj më të mirët e “Top Model Dukagjini 2013”

image
“Ndihem shumë i kënaqur se ky spektakël shkoi mirë”, ka thënë per KultPlus, Vilson Gecaj, organizator i kësaj ngjarje, i ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 155 | shfaqen: 91 - 100
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër