Fillimi | Personazhe | Sindi Arifi zgjedhet bukuroshja e Zvicrës frankofone

Sindi Arifi zgjedhet bukuroshja e Zvicrës frankofone

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Sindi Arifi zgjedhet bukuroshja e Zvicrës frankofone

Bokuroshja me origjinë nga Mali i Zi e fitoi këtë kurorë në një konkurrencë të madhe.....

Shqiptarja Sindi Arifi ka fituar kurorën e “Mis Suisse Romande 2014″ duke u zgjedhur bukuroshja e Zvicrës frankofone. Ajo e fitoi këtë kurorë gjatë një ngjarjeje kulturore në Palexpo të Gjenevës.

 
18 vjeçarja me origjinë nga Mali i Zi është nxënëse në fushën e specializimit social.Kurorëzim i saj u zhvillua para një audience të përbërë nga një juri profesionale dhe konkurrence të madhe.
Në këtë aktivitet mori pjesë një numër i madh i publikut nga Gjeneva, Valais dhe mbarë Zvicra.
Përveç studimeve dhe estetikës së bukurisë, Sindi merret edhe me muzikë.

Sindi është talente në muzikë, ekzekuton mirë me kitarë dhe disa herë ka marrë pjesë në koncerte të ndryshme në Valais dhe Zvicër./KultPlus.com 

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër