Fillimi | Personazhe | Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë koncerteve anembanë globit, këngëtarja po jep edhe intervista për mediat e huaja, të cilat po bënë bujë të madhe.

Një të tillë e ka dhënë edhe për revistën e njohur britanike “Evening Standard”, teksa ka pohuar se botën do ta udhëheqin femrat.

“Është një kohë e çmendur në botë. Gratë janë e ardhmja dhe ne do ta marrim udhëheqjen e botës. Kjo është me të vërtetë ajo që mendoj. Nëse nuk jeni feminist atëherë jeni seksit. Ideja ime për feminizmin është thjesht barazi në dashuri. Dëshirojë që femrat të jenë të barabarta dhe të kenë mundësi të njëjtë si meshkujt”, ka thënë Dua.

Edhe në këtë intervistë, Lipa ka përmendur Kosovën. Ajo ka thënë se të gjithë një kohë në Prishtinë e njihnin si “e bija e Dugit (këngëtarit Dukagjin Lipa), ndërsa tani e njohin këngëtarin si babai i Dua Lipës”.

Ndryshe, 22-vjeçarja muaj më parë ka sjell këngën “New Rules”, i cili deri më tani është shikuar mbi 523 milionë herë në YouTube.

 

Lipa ka paralajmëruar këngë të reja, të cilat do t’i publikon gjatë muajve të ardhshme. / KultPlus.com


Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër