Fillimi | Personazhe | Manjola Nallbani përfaqëson Shqipërinë në “Javën e Kulturës Ballkanike”

Manjola Nallbani përfaqëson Shqipërinë në “Javën e Kulturës Ballkanike”

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

 Këngëtarja Manjola Nallbani është shumë e dashur për publikun në Shqipëri, ajo veçohet edhe për vokalin e saj të fuqishëm si dhe interpretimin korrekt të këngëve. Duke qenë një ndër këngëtaret më të mira në Shqipëri, ajo është ftuar të përfaqësojë Shqipërinë në “Javën e Kulturës Ballkanike”, e cila do të mbahet në Selanik, dhe në një nga netet,do të jetë “nata shqiptare”, ku do të performojë Manjola me repertoar këngësh në shqip. 

Këngëtarja është ndjerë shumë e lumtur që do ta ketë nderin të përfaqësojë Shqipërinë, dhe për këtë ajo ka publikuar në rrjetet sociale një status, duke informuar më tepër të gjithë fansat që duan ta ndjekin./Telegrafi/

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër