Fillimi | Personazhe | Elsa Lila, homazh për kohërat e vjetra

Elsa Lila, homazh për kohërat e vjetra

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Elsa Lila, homazh për kohërat e vjetra

Pas lajmit të rikthimit në Shqipëri me kohë të plotë si trajnere në
jurinë e The Voice of Albania, këngëtarja e njohur Elsa Lila, është
bërë pjesë e një seti fotografik ku përveç ëmbëlsisë dhe rinisë që
përcjell në portret, në një tjetër foto shfaqet si e dalë nga arkivat
e komunizmit.


Kengetrja, pjesëmarrëse në dy edicione të “Sanremo”-s në Itali, shihet
që del nga një valixhe e vjetër prej druri, duke tymosur një cigare.
Kjo foto e shkrepur nga aparati i fotografit kosovar Artan Korenica,
tregon fituesen e festivaleve në RTSH duke pozuar pranë stacionit të
trenit në Vorë, ndërsa veshja dhe filtrat e përdorur të sjellin në
mend kohën përpara viteve ’90. (lapsi.al)

 

 

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër