Fillimi | Personazhe | Rektori i USHT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti, ngushëllon familjen Shabani

Rektori i USHT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti, ngushëllon familjen Shabani

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Rektori i USHT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti, ngushëllon familjen Shabani

Profesori Fejzulla Shabani, ishte mësimdhënës i rregullt në Programin studimor të historisë në Fakultetin Filozofik të Universitetit tonë, punonjës shkencor i dalluar, udhëheqës shembullor në detyrat që iu besuan dhe pedagog shumë i çmuar mes kolegëve dhe studentëve të shumë gjeneratave të Universitetit Shtetëror të Tetovës.

E nderuara familje Shabani,


                Me hidhërim të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të profesorit Fejzulla Shabani. Në këto çaste të rënda për familjen, të afërmit, miqtë, shokët dhe për gjithë popullin shqiptar, na lejoni ta ndajmë dhimbjen tonë të thellë me Ju, ne stafi drejtues, mësimdhënësit, studentët dhe gjithë të punësuarit e Universitetit Shtetëror të Tetovës. 

Profesori Fejzulla Shabani, ishte mësimdhënës i rregullt në Programin studimor të historisë në Fakultetin Filozofik të Universitetit tonë, punonjës shkencor i dalluar, udhëheqës shembullor në detyrat që iu besuan dhe pedagog shumë i çmuar mes kolegëve dhe studentëve të shumë gjeneratave të Universitetit Shtetëror të Tetovës.

Profesori Fejzulla Shabani le të prehet i qetë në botën e amshuar dhe Zoti e shpërbleftë me gjithë të mirat e asaj bote.

Qoftë i përjetshëm kujtimi për profesorin dhe kolegun tonë Fejzulla Shabani!

Tetovë, më 21.08.2014                                                                    REKTORI

 

                                                                                                         Prof. Dr. Vullnet Ameti 

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër