Fillimi | Kultura shqiptare

Kultura shqiptare

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 709 | shfaqen: 81 - 90
image

Shoqata për Kulturë dhe Art ,,Tradita” nga Tetova e shënoi tetëdhjetë vjetorin e lindjes së shkrimtarit Ismail Kadare

Shoqata për Kulturë dhe Art ,,Tradita” nga Tetova, mbrëmjen e 28 janarit, me një orë letrare e shënoi tetëdhjetë vjetorin e lindjes së gjeniut të
Më tepër

Shoqata “Tradita” organizon orë letrare për Ismail Kadarenë

image
Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, ka nderin t’Ju ftojë të merrni pjesë në orën letrare, që do ta organizojë ...
Më tepër

Shoqata “Tradita”e përuroi librin:“Veprimtaria arsimore dhe shkencore e Prof. dr. Ali Vishkos”

image
Shoqata për kulturë dhe art “Tradita” më 13 nëntor 2015, në kuadër të Manifestimit kulturor dhe artistik, "Tetova Feston Nëntorin" ...
Më tepër

Shoqata ,,Tradita” e shënoi përvjetorin e Lidhjes së Prizrenit

image
Shoqata për kulturë dhe art ,,Tradita”, sot në Tetovë e shënoi 137 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit. Për nder të ...
Më tepër

PROGRAMI I MANIFESTIMIT TRADICIONAL KULTUROR "LIDHJA NA BASHKON" ME RASTIN E 137 VJETORIT TË LIDHJES SË PRIZRENIT

image
KONFERENCA SHKENCORE“LIDHJA SHQIPTARE E PRIZRENIT DHE ÇËSHTJA KOMBËTARE SOT” ...
Më tepër

Shoqata “Tradita”, do të organizojë Konferencën shkencore, me temë: “LIDHJA SHQIPTARE E PRIZRENIT DHE ÇËSHTJA KOMBËTARE SOT”

image
Konferenca shkencore do të mbahet më 10 qershor 2015, në Fakultetin e Arteve të Universitetit Shtetëror të Tetovës. ...
Më tepër

Në USHT u promovua libri ,,Krahët e Shpendit” i autori Bardhyl Llagami

image
Libri ,,Krahët e Shpendit” i autorit Bardhyl Llagami u promovua sot në Universitetin Shtetëror të Tetovës.  Ky libër i është ...
Më tepër

Shoqata për kulturë dhe art "Tradita", e shpalli konkursin për ndarjen e Çmimit kombëtar ,,Ali Vishko”

image
Çmimi kombëtar ,,Ali Vishko” u ndahet personaliteteve për vepër jetësore, kontribut të shquar dhe të arritura me rëndësi të veçantë ...
Më tepër

Promovohet libri “Dëbimi i shqiptarëve prej Kosove në vitin 1999”

image
Në Kukës u promovua libri i Sulejman Didës “Dëbimi i shqipëtarëve prej Kosove në vitin 99”,... Libri “Dëbimi i Shqipëtarëve prej ...
Më tepër

Sadudin Gjura dhe Rexhep Voka ishin dhe do të mbeten burim frymëzimi për gjenerata të tëra

image
Klubi i Shkrimtarëve OENEUM nga Tetova, në bashkëpunim me Bashkësinë lokale të fshatit Shipkovicë organizuan Akademinë përkujtimore “Kujtojmë yjet letrarë”, ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 709 | shfaqen: 81 - 90
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër