Fillimi | Kultura shqiptare | Vaçe Zela: Jam mirë, nuk e di kush e njoftoi vdekjen !

Vaçe Zela: Jam mirë, nuk e di kush e njoftoi vdekjen !

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Vaçe Zela

Nga Zvicra ku jeton prej disa vitesh, Vaçe Zela ka reaguar ndaj lajmit të përhapur si virus në rrjete sociale ku pohohej se këngëtarja ka vdekur si pasojë e një sëmundje të rëndë.

“Nuk kam vdekur. Jam mirë”. Këto janë fjalët e këngëtares së madhe Vaçe Zela rreth një lajmi të përhapur në rrjete sociale pas informacionit të transmetuar në një media televizive, ku theksohej se gjigandja e skenës së muzikës shqiptare është shuar. 

Nga Zvicra ku jeton prej disa vitesh, Vaçe Zela ka reaguar ndaj lajmit të përhapur si virus në rrjete sociale ku pohohej se këngëtarja ka vdekur si pasojë e një sëmundje të rëndë.

“Jam mirë”, tha shkurt Vaçe Zela nga spitali ku po kurohet. Ndërkohë e bija, Irma dhe i shoqi i këngëtares, Pjetri pohuan për BalkanWeb se “nuk e dimë nga ka dalë lajmi, e tmerrshme sesi mund të nxjerrin lajme të tilla. Jemi të shokuar”.  (d.b/BalkanWeb)

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër