Fillimi | Kultura shqiptare | Elita 5, promovoi videoklipin “Më fal”

Elita 5, promovoi videoklipin “Më fal”

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Elita 5, promovoi videoklipin “Më fal”

Rok grupi i njohur shqiptar Elita 5, promovoi videoklipin e këngës më të re “Më fal”. Muzika dhe aranzhmani janë bërë nga Wirus ndërsa teksti nga Fatmir Muja.

Kjo këngë i takon albumit më të ri të grupit të titulluar “Mohikani i fundit” i cili është kryer me 23 maj.

Ky album është realizuar pas një pune disa vjeçare dhe është promovuar mbrëmë në sheshin “Iliria” në Tetovë, në kuadër të Manifestimit Vera e Kulturës Tetovare.

Në këtë koncert madhështor, morën pjesë mijëra adhurues të grupit të mirënjohur tetovar, Elita 5.

“Më në fund Albumi i ELITA 5, u kry me shumë shumë sukses, shpresoj qe t’ju pelqej edhe juve puna jone 10 vjecare....ndjehem shumë i lumtur dhe krenar për një material si ky……..MOHIKANI FUNDIT”, ka shkruar në postimin e datës 23 maj të “ProSound-Recording studio” me pronësi të Nexhat Mujovit-Virusit ku edhe është xhiruar albumi.

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër