Fillimi | Kultura shqiptare | Hersi me shqiponjë dykrenare në Eurovision, Shqipëria nuk kalon në finale

Hersi me shqiponjë dykrenare në Eurovision, Shqipëria nuk kalon në finale

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Hersi me shqiponjë dykrenare në Eurovision, Shqipëria nuk kalon në finale

Hersi Matmuja është ngjitur sonte në skenën e madhe të Eurovisionit, në gjysmëfinalen e parë të Kopenhagenit. 

Përfaqësuesja shqiptare interpretoi e gjashta në radhë këngën “One Night’s Anger”, një kompozim i Genti Lakos, por nuk arriti të kualifikohej për në natën finale. 

Hersi ishte veshur me një fustan të argjendtë, ndërsa kishte bërë tatuazh në shpinë edhe shqiponjën dy krenare. 


(a.n/er.nu/BalkanWeb)

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër