Fillimi | Arsimi

Arsimi

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 81 - 90
image

Mark Lasser nga Ambasada e SHBA-ve në Shkup, realizoi vizitë pune në USHT

Në Universitetin Shtetëror të Tetovës qëndroi për vizitë pune përfaqësuesi nga Zyra për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimin e Ligjit, e Ambasadës së SHBA-ve,
Më tepër

USHT organizoi koncert të muzikës klasike

image
USHT-ja ka përmbyllur ligjëratat për vitin akademik 2013-2014 me një koncert të muzikës klasike të organizuar nga studentët e Katedrës ...
Më tepër

UT e nderon me titullin ‘Honoris Causa’, Fatmir Limaj: Fituam si komb

image
Universiteti i Tiranës ka nderuar sot me titullin Doktor ‘Honoris Causa’ politikanin kosovar Fatmir Limaj për kontributin e dhënë për ...
Më tepër

Absolventët e USHT-së, festuan përfundimin e studimeve

image
  Absolventët e njëmbëdhjetë fakulteteve të  Universitetit Shtetëror të Tetovës, gjenerata 2013/2014, shënuan përfundimin e studimeve. Në Hotel “Desaret” në Ohër, në një ...
Më tepër

Studentët e USHT-së realizuan një ekspeditë shkencore në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni

image
Studentët e Programit studimor të Gjeografisë, të Fakultetit të Shkencave Matematike – Natyrore  të USHT-së, realizuan dy ekspedita shkencore në ...
Më tepër

Akademikët: Gjuha dhe letërsia të jenë lëndë të ndara

image
Gjuha shqipe standarde, problemet që has sot, vijojnë të jenë në vëmendje të gjuhëtarëve. Gjatë kësaj kohe është folur jo ...
Më tepër

USHT arrin rezultate të shkëlqyeshme në aplikimet për Erasmus

image
Ditëve të fundit, në qytetin e Gracit të Austrisë u organizua takimi seleksionues i Projektit “Join EU SEE PENTA”. Ky ...
Më tepër

Në USHT u organizua ekspozita ,,Ura me tri harqe”

image
Fakulteti i Arteve i Universitetit Shtetëror të Tetovës në bashkëpunim me Universitetin e Arteve në Tiranë dhe Fakultetin e Arteve ...
Më tepër

USHT, homazhe për Dëshmorët e Kombit

image
Me rastin e Ditës së Dëshmorëve, Rektori i Universitetit Shtetëror të Tetovës, Prof. Dr.Vullnet Ameti bëri homazhe tek varrezat e dëshmorëve ...
Më tepër

USHT organizoi Ditën e Hapur

image
Universiteti Shtetëror i Tetovë  organizoi aktivitetin e tradicional arsimor  Dita e Hapur. Ky aktivitet ka për qëllim prezantimin e ofertës ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 81 - 90
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër