Fillimi | Arsimi

Arsimi

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 61 - 70
image

Rektori i USHT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti priti një delegacion nga Northern Illinois University, Çikago, SHBA

Më datë 15 korrik, Rektori i USHT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti, i shoqëruar nga Prorektori për bashkëpunim ndërkombëtar, Prof. Dr. Arbër Çeliku priti një delegacion
Më tepër

Ligjëruesja e USHT-së Florinda Imeri doktoroi në lëmin e shkencave informatike

image
Ditë më parë, ligjëruesja e Departamentit të Informatikës, të Fakultetit të Shkencave Matematike Natyrore të Universitetit Shtetëror të Tetovës, Mr. ...
Më tepër

Në Universitetin Veror u mësua edhe mbi Kanunin

image
Prishtina çdo vit bëhet qendër e një Universiteti Veror i cili mbledh në vete studentë e mësimdhënës nga e mbarë ...
Më tepër

Shifra rekord, 270,000 të rinj këtë vit studiojnë jashtë me Erasmus

image
Sipas njoftimit për shtyp të komisionit Europian, vendet që dërgojnë numrin më të madh të nxënësve në përpjesëtim me popullsinë ...
Më tepër

USHT përuroi Laboratorin e Patologjisë dhe Stomatologjisë

image
 Në Fakultetin e Shkencave të Mjekësisë të Universitetit Shtetëror të Tetovës, sot u përuruan dy laboratorë, Laboratori i Patologjisë dhe ...
Më tepër

Rektori i USHT-së Prof.Dr.Vullnet Ameti mori pjesë në promovimin e veprës “Enciklopedia Antologjike e Mendimit Shqiptar 1807-1957”

image
Rektori i Universitetit Shtetëror të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti mori pjesë në promovimin e veprës “Enciklopedia Antologjike e Mendimit ...
Më tepër

Studentët e USHT-së, e vizituan Universitetin e Tiranës

image
 Studentët e Programit studimor të Psikologjisë, të vitit të tretë, nga Fakulteti Filozofik në Tetovë dhe nga studimet e disperzuara ...
Më tepër

Rektori i Universitetit të Trakisë mbajti ligjëratë në Fakultetin e Shkencave të Mjekësisë

image
Rektori i Universitetit të Trakisë, Prof. Dr. Yener Yoruk e vizitoi Universitetin Shtetëror të Tetovës. Ai gjatë vizitës së tij ...
Më tepër

Rektori i USHT-së Prof.Dr.Vullnet Ameti ua uron muajin e shenjtë të Ramazanit

image
Ramazani është sprovë e pastrimit shpirtëror, solidaritetit dhe mirësisë njerëzore, duke i bërë të afërt me njëri tjetrin, për të ...
Më tepër

USHT nënshkroi Marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin për Biznes dhe Teknologji nga Republika e Kosovës

image
Universiteti Shtetëror i Tetovës në kurorëzimin e bashkëpunimeve me universitetet tjera nga vendi, rajoni dhe bota, ka nënshkruar Marrëveshje bashkëpunimi ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 61 - 70
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër