Fillimi | Arsimi

Arsimi

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 31 - 40
image

Në USHT i filloi punimet Konferenca e Dytë Ndërkombëtare Ballkanike e Shkencave Sportive

Në Universitetin Shtetëror të Tetovës sot i filloi punimet Konferenca e Dytë Ndërkombëtare Ballkanike e Shkencave Sportive që organizohet nga Fakulteti i Kulturës Fizike i
Më tepër

Rektori i USHT-së, Prof. dr. Vullnet Ameti e vizitoi Myftininë e Bashkësisë Fetare Islame në Tetovë

image
Rektori i Universitetit Shtetëror të Tetovës, Prof. dr. Vullnet Ameti, sot e vizitoi Myftininë e Bashkësisë Fetare Islame në Tetovë. ...
Më tepër

USHT e shënoi 20 vjetorin e ligjëratave të para

image
Universiteti Shtetëror i Tetovës, me një sërë aktivitetesh e shënoi 20 vjetorin e ligjëratave të para. Sot u përkujtua 17 ...
Më tepër

USHT do të shënojë 20 vjetorin e ligjëratave të para

image
Universiteti Shtetëror i Tetovës, më 17 shkurt 2015, do të shënojë 20 vjetorin e fillimit të ligjëratave të para. Në ...
Më tepër

Tribuna-SH botoi konkursin për regjistrimin e studentëve të Universitetin e Tetovës në vitin akademik 1994/95

image
Kandidatët, dokumentet e nevojshme, si Diploma e shkollës së kryer (fotokopje), dy dëftesat e viteve të fundit të shkollës ...
Më tepër

Atasheu francez Sebastian B. Bonter mbajti ligjëratë në USHT

image
Në Universitetin Shtetëror të Tetovës qëndroi për vizitë Atasheu për Bashkëpunim Ndërqeveritar në Ambasadën e Republikës së Francës, z. Sebastian ...
Më tepër

Një letër e panjohur për Lasgushin

image
Një letër e shkruar në 10 tetor të 1930-ës, kërkon bursë për Lasgush Poradecin. Letra është shkruar nga Filip Papajani, ...
Më tepër

USHT organizoi akademinë solemne- 20 Vjet Universitet

image
Në këtë vit jubilar, Universiteti Shtetëror i Tetovës nderoi me titullin Doktor nderi i shkencave “Doctor Honoris Causa”, katër profesorë ...
Më tepër

Në USHT u promovua revista shkencore ,,Filologjia” kushtuar Pof. dr. Fadil Sulejmanit

image
Fakulteti Filologjik i Universitetit Shtetëror të Tetovës, sot e promovoi numrin tematik të revistën shkencore ndërkombëtare ,,Filologjia”. Ky numër i ...
Më tepër

Salajdin Salihu:Profesor Fadil Sulejmani e adhuroi dhe punoi për njërën prej gjuhëve themeltare të botës – gjuhën shqipe

image
Më lejoni që në fillim t’u shprehim falënderimin tonë të thellë të gjithë atyre që ndihmuan në formësimin e revistës ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 31 - 40
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër