Fillimi | Arsimi

Arsimi

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 21 - 30
image

Instituti Shqiptar i Medias i dhuroi USHT-së një koleksion librash për gazetari dhe komunikim

Instituti Shqiptar i Medias sot i dhuroi Universitetit Shtetëror të Tetovës koleksionin e plotë të botimeve të tij nga fusha e gazetarisë dhe komunikimit. Koleksionin
Më tepër

Profesorë nga Universiteti i Oksfordit mbajtën ligjërata në USHT

image
Në kuadër të programit Oxford Connection V,  më 27.03.2015 në Universitetin Shtetëror të Tetovës qëndruan disa profesorë nga Universiteti i ...
Më tepër

USHT nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Kolegjin Fama nga Republika e Kosovës

image
Universiteti Shtetëror i Tetovës nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me kolegjin Fama nga Republika e Kosovës. Marrëveshjen e bashkëpunimit e nënshkruan rektori ...
Më tepër

USHT forcon bashkëpunimin me sektorin privat

image
Universiteti Shtetëror i Tetovës sot nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me mbi 20 kompani të sektorit privat në vendin tonë. Rektori i ...
Më tepër

USHT mori pjesë në Olimpiadën Mbarëkombëtare në Skijim në Korçë të Shqipërisë

image
Fakulteti i Kulturës Fizike i Universitetit Shtetëror të Tetovës mori pjesë në Garat Universitare Mbarëkombëtare në Skijim,  që u mbajtën ...
Më tepër

Në USHT, Prof. dr. Arsim Bajrami mbajti ligjëratë për Sistemin kushtetues të Republikës së Kosovës

image
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë i Republikës së Kosovës, Prof. dr. Arsim Bajrami, më së shumti u përqendrua në ...
Më tepër

Shoqata e Pedagogëve Shqiptarë dhe Komuna e Tetovës e shënuan 7 Marsin, Ditën e Mësuesit

image
Me rastin e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit, Shoqata e Pedagogëve Shqiptarë, në bashkëpunim me Komunën e Tetovës, sot në ...
Më tepër

USHT e shënoi Ditën e mësuesit, 7 Marsin

image
Me një manifestim letrar të organizuar nga Fakulteti Filologjik dhe Fakulteti Filozofik, Universiteti Shtetëror i Tetovës e shënoi 7 Marsin, Ditën ...
Më tepër

Tetova do të shënojë 7 Marsin, Ditën e Mësuesit

image
Hapja e Mësonjëtores së parë shqipe u konsiderua si një fitore për popullin shqiptar, pasi mësimet në shkollat e atëhershme ...
Më tepër

Rektori Prof. Dr. Vullnet Ameti dhe prorektori për bashkëpunim ndërkombëtar, Prof. Dr. Arbër Çeliku realizuan një vizitë pune në Republikën Federale të Gjermanisë

image
Rektori i Universitetit Shtetëror të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti i shoqëruar nga prorektori për bashkëpunim ndërkombëtar, Prof. Dr. Arbër ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 21 - 30
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër