Fillimi | Arsimi

Arsimi

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 11 - 20
image

Bernard Kouchner:“Mos harroni ku ishit”

Universiteti Europian i Tiranës nderon Bernard Kouchner me titullin “Doctor Honoris Causa”
Më tepër

Në Universitetin e Tetovës filloi viti i ri akademik 2016/2017

image
Viti i ri akademik në Universitetin e Tetovës filloi sot me një ceremoni solemne të organizuar në rektoratin e Universitetit. ...
Më tepër

UT iu bashkua aksionit për dhurimin e gjakut të organizuar nga Ambasada e SHBA-ve në Shkup

image
Një delegacion i Universitetit të Tetovës, i kryesuar nga Rektori Prof. Dr. Vullnet Ameti, sot në mënyrë vullnetare iu bashkëngjitën ...
Më tepër

Në UT u mbajt Kongresi III Ndërkombëtar i Shkencave Natyrore dhe Inxhinierike

image
Universiteti i Tetovës, përkatësisht Fakulteti i Shkencave Matematike Natyrore dhe Qendra për Shkencë dhe Hulumtime ,,Nobel” nga Republika e Turqisë, ...
Më tepër

Më 1 shtator fillon beteja e diturisë

image
Nxënësit e shkollave në Maqedoni, nesër do tu kthehen karrigeve të shkollave. Viti i ri akademik do të fillojë me ...
Më tepër

Në UT filloi afati i dytë i regjistrimit për studentët e rinj

image
Në Universitetin e Tetovës filloi afati i dytë për regjistrimin e studentëve të rinj, për vitin akademik 2016/2017. Regjistrimi i ...
Më tepër

Ligjëruesja e UT-së, Lindita Ademi e mbrojti disertacionin e doktoraturës

image
Në Fakultetin Filologjik ,,Bllazhe Koneski” të Universitetit ,,Shën Kirili dhe Metodi”, në Shkup, ligjëruesja e Fakultetit Filologjik në Programin studimor ...
Më tepër

Nxënësja Besiana Fetai nga Tetova kampione e matematikës

image
Në garat rajonale, që u mbajtën në matematikë, nga nxënësit e klasave të teta, Besiana Fetai nga Shkolla fillore ,,Naim ...
Më tepër

USHT në vitin akademik 2015/2016 do të regjistrojë rreth 5000 studentë të rinj

image
Rektori i Universitetit Shtetëror të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, sot në një konferencë për media prezantoi ofertën akademike të ...
Më tepër

USHT e shënoi 7 Prillin, Ditën Botërore të Shëndetësisë

image
Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë i Universitetit Shtetëror të Tetovës sot e shënoi 7 Prillin,  Ditën Botërore të Shëndetësisë. Për ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 185 | shfaqen: 11 - 20
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër