Fillimi | Aktuale | 12-vjeçari së shpejti i verbër, realizon udhëtimet e tij të ëndrrave

12-vjeçari së shpejti i verbër, realizon udhëtimet e tij të ëndrrave

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Një histori e trishtueshme por edhe mallëngjyese, ajo e Louis Corbett, një djali 12-vjeçar nga Zelanda e Re. Ai ka një problem serioz dhe vuan nga një sëmundje degjenerative e cila do të avancojë. Ndonëse përpjekjet e mjekëve kanë qenë të mëdha, vogëlushi së shpejti do të jetë i verbër krejtësisht. 

Familja, ndonëse e trishtuar me lajmin e hidhur që ka marrë dhe fatin e keq të Louis, po i plotësojnë atij një dëshirë; Të shijojë dhe admirojë bukuritë e këtij planeti, para se bota për të erret. Louis ka lëvizur në shumë vende të botës, pasi kishte bërë një listë të gjatë, duke përfshirë; Grand Canyon, ujëvarën Niagara, Building Empire State, edhe selinë e Google, në Kaliforni. 

Dhe mbi të gjitha, ai donte të shihte live një lojë nga ekipi i tij i zemrës NBA-së, Celtics. Klubi, e ka vendosur djalin në rreshtin e parë të fushës, bashkë me djalin e presidentit të skuadrës, i cili është po ashtu i verbër. Fondët për të realizuar të gjithë këtë aventurë janë mbledhur në internet. 

Gjatë këtij aksioni dhurimi, janë mbledhur 25 mijë dollarë, një pjesë e të cilave është paguar nga Warren Casey, Drejtori i Përgjithshëm i një shtëpie SoftWare amerikane.
(e.m/BalkanWeb)

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër