Fillimi | Aktuale | Foto e rrallë e Ismail Qemalit me 6 fëmijët e tij

Foto e rrallë e Ismail Qemalit me 6 fëmijët e tij

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Foto e rrallë e Ismail Qemalit me 6 fëmijët e tij

Të gjithë e njohim Ismail Qemalin si krijuesin e shtetit shqiptarë i cili me 1912 e shpalli Pavarësinë e Shqipërisë në Vlorë.

Mirëpo pak kush e njeh si familjarë. Kjo është një foto e rrallë e bërë para më se 100 viteve në Stamboll ku shihet me 6 fëmijët e tij.

Në bazë të fotografisë shihet se 5 nga ta nja djem dhe më e vogla është vajza e tij. /Zëri/

(zeri.info)

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër