Fillimi | Aktuale | 2017, viti i përmbushjes së aspiratave të të gjithë shqiptarëve

2017, viti i përmbushjes së aspiratave të të gjithë shqiptarëve

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image 2017, viti i përmbushjes së aspiratave të të gjithë shqiptarëve

Në emër të Shoqatës për kulturë “Tradita” nga Tetova, Ju urojmë Vitin e Ri 2017, me dëshirën që të keni shëndet, mbarësi dhe mirëqenie në familjet e Juaja.

Ju falënderojmë për mbështetjen e çmuar gjatë vitit që lëmë pas, me bindjen se me përkushtimin tonë të përbashkët edhe vitin që vjen, do të vazhdojmë me avancimin, kultivimin e veprimtarisë kulturore, artistike dhe edukative-arsimore.

Përparimi i kulturës shqiptare, mbetet sfida e secilit prej nesh, ndaj me angazhimin tonë, të bindur në vizionin për të ardhmen, ne do të vazhdojmë rrugëtimin kulturor, që së bashku e filluam në 100 vjetorin e Shtetit Shqiptar.

Le të jetë 2017-ta, viti i përmbushjes së aspiratave shekullore të të gjithë shqiptarëve, kudo që ata ndodhen.

Gëzuar !

Me respekt,

Selam Sulejmani

Kryetar i Shoqatës për kulturë “Tradita” - Tetovë

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër