Fillimi | Aktuale | Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti: Kurban Bajrami le të na shërbejë si moment i vetëdijesimit tonë

Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti: Kurban Bajrami le të na shërbejë si moment i vetëdijesimit tonë

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti: Kurban Bajrami le të na shërbejë si moment i vetëdijesimit tonë

Në emër të studentëve dhe stafit akademik të Universitetit të Tetovës, të gjithë besimtarëve të Fesë Islame Jua uroj festën e Kurban Bajramit.

Le të jetë kjo festë motiv për forcimin e besimit tonë, mendjeve dhe zemrave tona, për realizimin e qëllimeve të larta humane dhe devotshmërisë, për sigurimin e progresit në këtë botë dhe shpëtim për botën e amshuar!

Uroj që kjo festë të kalojë në harmoni, solidaritet, begati dhe mirëqenie në familjen e çdo besimtari. Le të na shërbejë kjo festë si moment i vetëdijesimit tonë, që ta respektojmë njëri-tjetrin, dinjitetin dhe vlerat e përgjithshme njerëzore!

Urime festën e Kurban Bajramit për të gjithë Ju dhe familjet tuaja!

                R E K T O R I

      Prof. Dr. Vullnet Ameti

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër