Fillimi | Aktuale | Profesori i Universitetit të Tetovës, “shenjtëron” Nënë Terezën në portret gjigant

Profesori i Universitetit të Tetovës, “shenjtëron” Nënë Terezën në portret gjigant

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Profesori i Universitetit të Tetovës, “shenjtëron” Nënë Terezën në portret gjigant

Dekani i Fakultetit të Arteve i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Miftar Memeti, i njohur edhe si piktori i Nënë Terezës, së bashku me 56 artistë, profesorë, studentë dhe bashkëpunëtorë tjerë, e kanë përmbyllur me sukses të plotë projektin e tyre artistik-hyjnor kushtuar Shenjtores Terezë.

Prof. Dr. Miftar Memetin dhe të gjithë artistët pjesëmarrës në këtë projekt-ekspozitë, le t’i falënderojmë për punën e tyre kaq fisnike, në nderim të humanistes, nobelistes dhe Shenjtores sonë, që shumë kombe dëshirojnë ta përvetësojnë. 

 Ekspozita me portretin gjigant të Shën Terezës, do të organizohet në fund të muajit shtator në Rektoratin e Universitetit të Tetovës.

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër