Fillimi | Aktuale | "Tradita" organizon debat për veprimtarinë e Radio Tetovës

"Tradita" organizon debat për veprimtarinë e Radio Tetovës

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image "Tradita" organizon debat për veprimtarinë e Radio Tetovës

Shoqata për kulturë dhe art ,,Tradita” ka nderin të Ju ftojë të merrni pjesë në Tryezën e rrumbullakët me temë: ,,Veprimtaria radiodifuzive e Radio Tetovës, që do të mbahet më 31 tetor 2015 (e shtunë), në sallën e vogël të Kuvendit komunal të Tetovës, në orën 11:00.

 Në këtë tryezë të rrumbullakët pritet të marrin pjesë ish-punonjësit e Radio Tetovës, gazetarë të njohur nga Tetova dhe më gjerë, si dhe profesorë  të Katedrës së gazetarisë të Universitetit Shtetëror të Tetovës.

   Shpresojmë se do t’i përgjigjeni pozitivisht ftesës tonë, dhe me këtë rast do ta mbështesni misionin tonë të përbashkët për përparimin e veprimtarisë kulturore dhe zhvillimin e debatit të lirë.

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër