Fillimi | Aktuale | SHVL-UÇK, do të organizojë Manifestimin tradicional “Pranvera e Dinjitetit”

SHVL-UÇK, do të organizojë Manifestimin tradicional “Pranvera e Dinjitetit”

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image SHVL-UÇK, do të organizojë Manifestimin tradicional “Pranvera e Dinjitetit”

Me rastin e katërmbëdhjetë vjetorit të UÇK-së, Brigadës 112, “Mujdin Aliu”, Shoqata e Veteranëve të Luftës e UÇK-së, do të organizojë Manifestimin tradicional PRANVERA E DINJITETIT.

Ky manifestim i përvitshëm, do të mbahet më 14 mars 2015 (e shtunë), në orën 13:00, në Kalanë e Lirisë në fshatin Sellcë.

Sipas organizatorëve, në këtë datë historike do të nderohen Dëshmorët e Kombit që prehen brenda Kështjellës dhe do të realizohet takim i përzemërt me anëtaret e Familjeve të Sakrificës së vitit 2001.

 

Në këtë manifestim, pritet të marrin pjesë Familjet e dëshmorëve, të plagosurit e lirisë, ish-udhëheqësit e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, të brigadës 112 “Mujdin Aliu” dhe brigadave të tjera që luftuan nën Emblemën e UÇK-së dhe veprimtarë të njohur të çështjes kombëtare.

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër