Fillimi | Njoftime

Njoftime

gjithsej: 9 | shfaqen: 1 - 9
image

KLUBI LETRAR “METAFORA” ORGANIZON AKADEMI PËRKUJTIMORE PËR LASGUSH PORADECIN

Klubi letrar “Metafora” që vepron në kuadër të Shoqatës për kulturë “Tradita” – Tetovë, Ju njofton se, me rastin e 30-vjetorit të ndarjes nga jeta
Më tepër

Shoqata "Tradita" do të organizojë Tribunën shkencore, me temë:“Roli i monumenteve historike në zhvillimin e turizmit kulturor në qytetin e Tetovës”

image
Shoqata për kulturë “Tradita” – Tetovë, ka nderin t’Ju ftojë të merrni pjesë në Tribunën shkencore, me temë: “Roli i ...
Më tepër

F T E S Ë PËR KONFERENCË SHKENCORE

image
Konferenca shkencore do të mbahet në Tetovë, më 11 qershor 2017. Ju lutemi që abstraktet e punimeve shkencore t’i dërgoni ...
Më tepër

Klubi i shkrimtarëve "OENEUM" organizon Akademi solemne për Shën Terezën

image
Klubi i shkrimtarëve "OENEUM"-Tetovë organizon Akademi Solemne kushtuar Shenjtërimit të Nënës Tereze (Gonxhe Bojaxhiu)! Akademia do të realizohet në kompleksin ...
Më tepër

Në USHT, do të përurohet vepra e Ali Podrimjes

image
Në organizim të kompanisë ECOLOG dhe Universitetit Shtetëror të Tetovës, më 16 prill 2014, në orën 18:00, do të bëhet ...
Më tepër

Më 14 Mars në fshatin Sellcë, do të mbahet Manifestimi tradicional, “Pranvera e Dinjitetit”

image
Me rastin e trembëdhjetëvjetorit të Luftës së Lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, më 14 Mars 2014 (e premte), në orën ...
Më tepër

Teatri i Tetovës, risjell në skenë komedinë “Çifti i çuditshëm"

image
Në këtë komedi, do të luajnë aktorët e Teatrit të Tetovës dhe Teatrit të Shkupit, siç janë: Arsim Fazlia, Xhevdet ...
Më tepër

Qendra për kulturë në Tetovë, do të promovojë vëllimin poetik "Duke pritur ëndrrën", të poetes Fatjona Geci

image
Promovimi do të mbahet, më 13.11.2013, (e mërkurë), në orën 14:00, në Amfiteatrin e Fakultetit të Arteve të USHT-së. ...
Më tepër

"Darka e Lamës", mbahet nesër në sheshin Ibrahim Rugova

image
Me një kumtesë nga Presidenca e Kosovës njoftohet se Darka e Lamës, një manifestim tradicional në Kosovë, këtë vit mbahet ...
Më tepër
gjithsej: 9 | shfaqen: 1 - 9
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër