Fillimi | Njoftime | Në USHT, do të përurohet vepra e Ali Podrimjes

Në USHT, do të përurohet vepra e Ali Podrimjes

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Në USHT, do të përurohet vepra e Ali Podrimjes

Në organizim të kompanisë ECOLOG dhe Universitetit Shtetëror të Tetovës, më 16 prill 2014, në orën 18:00, do të bëhet përurimi i një vepre shumë të rëndësishme poetike të poetit të madh shqiptar, Ali Podrimja. Vepra është përkthyer dhe përgatitur në shqip e frëngjisht nga përkthyesi Akexander Zoto. 
Përurimi i kësaj vepre, do të bëhet në sallën e Fakultetit të Arteve të USHT-së, (ndërtesa e Qendrës për kulturë në Tetovë). 
Jeni të mirëseardhur!

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër