Fillimi | Njoftime | Më 14 Mars në fshatin Sellcë, do të mbahet Manifestimi tradicional, “Pranvera e Dinjitetit”

Më 14 Mars në fshatin Sellcë, do të mbahet Manifestimi tradicional, “Pranvera e Dinjitetit”

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Më 14 Mars në fshatin Sellcë, do të mbahet Manifestimi tradicional, “Pranvera e Dinjitetit”

Me rastin e trembëdhjetëvjetorit të Luftës së Lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, më 14 Mars 2014 (e premte), në orën 13:00, në Kalanë e Lirisë në fshatin Sellcë, do të mbahet Manifestimi tradicional, “Pranvera e Dinjitetit”.

Këshilli organizativ i SHVL-UÇK-së, njofton se në këtë manifestim do të  nderohen Deshmorët e Kombit,  që prehen brenda Keshtjellës dhe do të mbahet një takim i përzemërt me anetarët e Familjeve të Sakrificës  së  vitit 2001.

 

Në këtë manifestim pritet të marrin pjesë Familjet e Deshmoreve, të plagosurit e lirisë, ish-udheheqesit e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, të Brigadës 112 "Mujdin Aliu" dhe brigadave të tjera që luftuan nën Emblemën e UÇK-së,  si dhe vemprimtarë të njohur të Kauzës sonë kombëtare.

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër