Fillimi | Njoftime | Teatri i Tetovës, risjell në skenë komedinë “Çifti i çuditshëm"

Teatri i Tetovës, risjell në skenë komedinë “Çifti i çuditshëm"

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image Komedia “Çifti i çuditshëm"

Në këtë komedi, do të luajnë aktorët e Teatrit të Tetovës dhe Teatrit të Shkupit, siç janë: Arsim Fazlia, Xhevdet Jashari, Blerim Ismani, Bekim Smaili, Altrim Mamuti, Ermal Çanga, Xaka Jonuzi dhe Linda Shabani.

Teatri i Tetovës, më 14 nëntor 2013 (e enjte), në orën 19:00, risjell për publikun komedinë “Çifti i çuditshëm", të  autorit Neil Simon dhe vjen në skenë nën regjinë e  Ilir Bokshit.

Në këtë komedi, do të luajnë aktorët e Teatrit të Tetovës dhe Teatrit të Shkupit, siç janë: Arsim Fazlia, Xhevdet Jashari, Blerim Ismani, Bekim Smaili, Altrim Mamuti, Ermal Çanga, Xaka Jonuzi dhe Linda Shabani.

 

Komedia “Çifti i çuditshëm”, ka ngjallur interesin e artdashësve dhe deri tani është shpërblyer edhe me çmime ndërkombëtare.

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër