Fillimi | Njoftime | KLUBI LETRAR “METAFORA” ORGANIZON AKADEMI PËRKUJTIMORE PËR LASGUSH PORADECIN

KLUBI LETRAR “METAFORA” ORGANIZON AKADEMI PËRKUJTIMORE PËR LASGUSH PORADECIN

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Klubi letrar “Metafora” që vepron në kuadër të Shoqatës për kulturë “Tradita” – Tetovë, Ju njofton se, me rastin e 30-vjetorit të ndarjes nga jeta të gjeniut të letërsisë shqiptare, Lasgush Poradecit, do të organizojë akademi përkujtimore.

Akademia do të mbahet më 12 nëntor 2017(e diel), në orën 18:00, në Klubin e artistëve “Oda” (Qendrën për kulturë të Tetovës).

Ju mirëpresim!

Shtoni në: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
OPINION
image

Universiteti i Kombit dhe Kombi i Universitetit

Selam Sulejmani Universiteti i Tetovës për shqiptarët e vendit tonë dhe më gjerë paraqet “Atdheun” e ...
 Më tepër
FOTOGALERI
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër