KLUBI LETRAR “METAFORA’’ DO TA SHËNOJË DITËN BOTËRORE TË POEZISË

Ky aktivitet letrar do të mbahet më 21 mars 2018 (e mërkurë), në orën 18:00, në Galerinë e Arteve Pamore në Tetovë.
image
KLUBI LETRAR “METAFORA’’ DO TA SHËNOJË DITËN BOTËRORE TË POEZISË

JETË TË GJATË FLAMUR E SHQIPE ️

image
Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, të gjithë shqiptarëve ua uron 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit dhe të Pavarësisë së ...
Më tepër

VIOLINISTI I MIRËNJOHUR SHKËLZEN DOLI E VIZITOI UNIVERSITETIN E TETOVËS

image
Violinisti i mirënjohur Shkëlzen Doli, anëtar i Filarmonisë së Vjenës dhe njëri nga artistët shqiptar me renome botërore, më 10 ...
Më tepër

EJANI TA PËRKUJTOJMË GJENIUN E LETËRSISË SHQIPTARE, LASGUSH PORADECIN

image
Klubi letrar “Metafora” që vepron në kuadër të Shoqatës për kulturë “Tradita”, ka nderin t’Ju ftojë të merrni pjesë në ...
Më tepër

SOT E KUJTOJMË “FORMULËN E PAGËZIMIT”

image
Më 8 nëntor e kujtojmë Formulën e Pagëzimit. Dorëshkrimi latinisht me “Formulën e Pagëzimit” u gjet në bibliotekën “Laurenziana” të ...
Më tepër

ANILA MULLAHI: PENGU I KASËM TREBESHINËS , DORËSHKRIMET E PABOTUARA

image
 Kasem Trebeshinën pata fatin ta takoj nga afër në shkurt 2010, në një intervistë të gjatë, ku ai vazhdimisht theksonte ...
Më tepër

Preç Zogaj: Si erdhi libri me 101 poezi dashurie

image
Ky libër vjen në pritje të panairit të librit që hapet në mesin e nëntorit, dhe është përfshirë në kontekstin ...
Më tepër
Zgjimi YKC
PROFILE
image

Krijimtaria e të parit kompozitor të muzikës së kultivuar shqiptare

Kompozitori i veprave të para të muzikës së kultivuar shqiptare dhe i sa e sa ...
 Më tepër
image

Dua Lipa: Femrat do ta udhëheqin botën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Krahas shumë ...
 Më tepër
Dardania Fati